You are currently viewing استاندارد رابیتس گالوانیزه

استاندارد رابیتس گالوانیزه

Rate this post

رابیتس گالوانیزه چه نوع محصولی است؟

رابیتس گالوانیزه یک محصول فولادی ساخته‌شده از ورق گالوانیزه برای استفاده در پروژه‌های ساختمانی است. وظیفه اصلی رابیتس حفظ ملات گچ بر روی دیوار یا ستون است. بدون استفاده از رابیتس، گچ کاری روی دیوار محدود و دشوارتر خواهد بود. ضخامت رابیتس  برابر باضخامت ورق گالوانیزه‌ای است که رابیتس  از آن ساخته‌شده است. ابعاد  رابیتس به‌صورت ورقه‌ای گالوانیزه نیز بیان می‌شود. رابیتس  ها با توجه به رابیتس  های سبک یا رابیتس های سنگین قیمت‌گذاری می‌شوند. وزن نوع سنگین رابیتس  از 1000 تا 1400 گرم در هر برگ است. تقسیم‌بندی رابیتس علاوه بر این، به وزن مش رابیتس بستگی دارد، می‌توان با توجه به تعداد قطب‌ها و فنرها انجام داد. کاربرد اصلی رابیتس  در نصب ملات است، چه سیمان و چه گاز. این کاربرد می‌تواند در ساخت سقف‌های کاذب (راویز سقف)، سیمان یا گچ بر روی ستون‌ها و غیره باشد. محصولات رابیتس پایتخت ، ایران رابیتس و رابیتس مسعود برای مقاومت در برابر خوردگی بالا از آهن گالوانیزه ساخته‌شده است.

نکات مشخصات فیزیکی رابیتس

ابعاد رابیتس به‌طورکلی در ورق‌هایی به طول 2.40 متر، عرض 0.6 متر و ضخامت 0.45 میلی‌متر تولید می‌شود.

وزن رابیتس  که بسته به ضخامت ورق گالوانیزه می‌تواند از 300 گرم تا 1400 گرم باشد.

تعداد ستون‌ها در رابیتس ها، تعداد مشترک 9، 11 یا 13 ستون است.

چشمه‌ها به‌صورت لوزی، شش‌ضلعی یا موازی ساخته می‌شوند.

تعداد چشمه‌ها که به‌طورکلی از 2، 3 یا 4 چشمه تشکیل‌شده است.

کاربرد راویز گالوانیزه ارزان

فلسفه استفاده از رابیتس  در ساختمان نصب ملات است؛ اما در بسیاری از موارد قابل‌استفاده است که مهم‌ترین آن‌ها عبارت‌اند از: تولید سقف رابیتس، سقف کاذب، ابزار گچ کاری و سقف سازی، نصب ملات بر روی تیر و آرماتور، پوشش بتن با ملات، نصب گچ، ترمیم دیوارهای ترک‌خورده، آشپزخانه تزئین و استفاده از رابیتس برای زیباسازی نمای آشپزخانه روباز و ساخت مقادیر سیمان و گچ نور پنهان در سالن.

راویز سقف  یکی از کاربردهای رابیتس  های گالوانیزه است

در صنعت ساخت‌وساز، اتمام دیوارها و سقف‌ها یکی از مهم‌ترین مراحل است. به همان اندازه که می‌توانیم سرعت تکمیل دیوار و سقف را افزایش دهیم، قبلاً نیز افزایش چشمگیری در سرعت پروژه دیده‌ایم. سقف‌های معلق ازجمله عناصری هستند که علاوه بر حفظ کیفیت بالا و ایجاد امکانات بیشتر در ساخت، می‌توانند سرعت پروژه را افزایش دهند. سقف‌های معلق با استفاده از رابیتس  گالوانیزه، میلگرد، سیم مفتول  ساخته می‌شوند. در این سقف‌ها از میلگرد به‌صورت عمودی برای نگهداری رابیتس  ها استفاده می‌شود. میله‌های تقویت‌کننده افقی نیز به‌عنوان نگهدارنده به میله‌های تقویت‌کننده عمودی و رابیتس  متصل می‌شوند. با استفاده از سیم، این سه عنصر به هم متصل می‌شوند. در شکل 2 علاوه بر کاربرد رابیتس های گالوانیزه در سقف کاذب راویز، نمونه‌هایی از کاربردهای دیگر رابیتس  های گالوانیزه را مشاهده می‌کنیم. اگر سقف راویز  را به اجزای خاصی تقسیم کنیم، آنگاه این قطعات میلگرد معلق، گوشه‌های تحمل‌کننده، طناب‌های سیم گالوانیزه، پوشش گچ و سیمان و از همه مهم‌تر رابیتس  های گالوانیزه معلق می‌شوند.

استاندارد  رابیتس گالوانیزه

رابیتس گالوانیزه استاندارد 60 در 230 الی 240 سانتی متر می باشد.

یک رابیتس به اندازه 1 متر و 43 سانت را می پوشاند. در بازار برخی از ابعاد 60 در 2 متر و 210 سانتی متر نیز موجود می باشد.

قیمت آنها نسبت به رابیتس های استاندارد نیز ارزان تر می باشد.

خریداران به دلیل عدم آگاهی از نوع و جنس رابیتس استاندارد و اینکه ارزان تر است نیز خریداری می کنند و این ارزانی باعث می شود که تعداد بیشتری رابیتس خریداری شود و باعث ضرر خریدار می شود.

جنس مواد اولیه

مواد اولیه رابیتس به دو صورت می باشد رابیتس گالوانیزه و ورق کالوانیوم.

بهترین نوع ورق در تولید رابیتس ورق گالوانیزه می باشد.

رابیتس گالوانیزه به هیچ وجه رنگ نمی شود و هیچ گونه تغییر ظاهری و کیفیتی در خود نشان نمی دهد.

ورق های گالوانیوم از ورق های گالوانیزه تقریبا 10 درصد اررزان تر است ولی به سرعت حالت ظاهریی خود را از دست می دهد و زنگ میزند. ورق های گالوانیزه رنگ طوسی کم رنگی دارند که آنها را می توان از طریق طاهر آن مشخص کرد.

کاربرد  رابیتس گالوانیزه

 

نکات ضروری درهنگام خرید رابیتس 

1.عدم پارگی بین بسته های رابیتس

2.وزن رابیتس

3.ابعاد استاندارد

4.صاف بودن و عدم تابیدگی

5.تعداد داخل هر بسته ( بسته های رابیتس 6 تایی هستند)

انواع رابیتس 

رابیتس 9.11.13.15 ستون

رابییتس 9 ستون از وزن 270 گرم الی 900 گرم نیز تولید می شود ولی بیشترین وزن مصرفی رابیتس 9 ستون 370 گرم الی 650 می باشد.

کاربرد اصلی رابیتس 9 ستون شکست بتن است.

بین  رابیتس گالوانیزه 11.13.15 ستون بیشترین مصرف در بازار ایران  13 ستون نیز می باشد.

که ازوزن 500 گرم الی 1500 گرم نیز شروع می شود بسته به نوع  رابیتس گالوانیزه  بر اساس وزن آن را در جاهای مورد نظر بر اساس کاربرد مصرف می کنند.

اندازه چشمه های  رابیتس 

هرچه اندازه فاصله بین چشمه های ستون ها کوچکتر باشد رابیتس از کیفیت بالاتری برخوردار است و در هنگام کار کردن در ساختمان ازگچ کمتری استفاده می شود.

چون گچ و … از بین چشمه ها به راحتی عبور داده نمی شوند و باعث می شود از سنگینی بیش از حد سازه جلوگیری کند.

برای مشاهده لیست قیمت محصولات کلیک کنید

ردیف

نوع رابیتس

1

رابیتس  13 ستون 580

2

رابیتس  13 ستون 770

3

رابیتس  13 ستون 800

4

رابیتس  13 ستون 830

5

رابیتس  13 ستون 850

6

رابیتس  13 ستون 870

7

رابیتس  13 ستون 900

8

رابیتس  13 ستون 920

9

رابیتس  13 ستون 950

10

رابیتس  13 ستون 980

11

رابیتس  13 ستون 1030

12

رابیتس  13 ستون 1060

13

رابیتس  13 ستون 1080

14

رابیتس  13 ستون 1110

15

رابیتس  13 ستون 1200

16

رابیتس  13 ستون 1300

سقف رابیتس یکی از کاربردهای رابیتس های گالوانیزه است

در صنعت ساختمان سازی ، اتمام دیوارها و سقف ها یکی از مهمترین مراحل است. تا آنجا که می توانیم سرعت تکمیل دیوار و سقف را افزایش دهیم ، قبلاً نیز افزایش چشمگیری در سرعت پروژه دیده ایم. سقف های آویز از جمله عناصری است که می تواند باعث افزایش سرعت پروژه و همچنین حفظ کیفیت بالا و ایجاد امکانات بیشتر در ساخت شود. سقف های معلق با استفاده از رابیتس گالوانیزه ، میلگرد و سیم مفتول ساخته می شوند. در این سقف ها از میلگرد به صورت عمودی برای نگهداری رابیتس ها استفاده می شود. میله های تقویت کننده افقی نیز به عنوان سرور به میله های تقویت کننده عمودی و رابیتس متصل می شوند. با استفاده از سیم ، این سه عنصر به هم متصل می شوند.  اگر سقف رابیتس را به اجزای خاصی تقسیم کنیم ، آنگاه این قطعات میلگرد معلق ،  طناب های سیم گالوانیزه ، پوشش گچ و سیمان و از همه مهمتر رابیتس های گالوانیزه معلق می شوند.

در این پاراگراف نکاتی را که باید هنگام خرید رابیتس های گالوانیزه رعایت شود ، بحث خواهیم کرد. از آنجا که قیمت رابیتس  گالوانیزه از قیمت سایر مواد بالاتر است ، هنگام تهیه آنها ، باید نکاتی را در نظر بگیریم تا از تحمیل هزینه های اضافی به پروژه جلوگیری کنیم.

 

نسبت تعداد رابیتس خریداری شده به منطقه کار

مساحت تحت پوشش هر ورق خرگوش تقریباً 1.44 متر مربع است. این رقم به دلیل طول و عرض استاندارد رابتیس های رایج در بازار است. رابیتس های گالوانیزه معمولاً با ابعاد 0.6×2.4 تولید می شوند ، بنابراین این منطقه برای اکثر رابیتس ها تقریباً ثابت است. بنابراین ، برای خرید رابیتس ، باید منطقه دقیق کار را تخمین زده و سپس اقدام به خرید کنیم.

 

به محدودیت وزن رابیتس  پایبند باشید

همانطور که گفته شد ، رابتیس ها هم در گونه های سبک و هم در گونه های سنگین تولید می شوند. از آنجا که وزن رابیتس ها مستقیماً بر وزن دیواره یا سقف تأثیر می گذارد ، در مواردی که حجم استفاده از رابیتس ها زیاد است ، باید تا حد ممکن از رابیتس های سبک تری استفاده شود. از رابیتس های سنگین می توان در مکانهایی استفاده کرد که مسئله ایمنی ندارند.

رابتیس گالوانیزه با کیفیت

در برخی موارد ، تولید کنندگان رابیتس از ورقهای گالوانیزه ارزان قیمت برای کاهش هزینه های خود استفاده می کنند. قیمت ورق گالوانیزه تأثیر مستقیمی بر قیمت نهایی رابیتس دارد ، بنابراین در صورت استفاده از ورق گالوانیزه ارزان ، تولید و فروش  رابیتس مقرون به صرفه خواهد بود. اما شایان ذکر است که ارزان بودن ورق های گالوانیزه به معنای کیفیت پایین آنها است. وقتی ورق گالوانیزه از کیفیت پایینی برخوردار باشد ، کیفیت گالوانیزه آن عملاً نامطلوب است و در نتیجه ، ماده رابیتس تولید شده از کیفیت پوشش خوبی برخوردار نیست. بنابراین ، هنگام خرید راویز گالوانیزه ، مراقب باشید که هیچ نشانه ای از زنگ زدگی در ورق های رابیتس گالوانیزه دیده نشود. وجود محدود زنگ زدگی نشانگر کیفیت پایین رابیتس های گالوانیزه است.

دیدگاهتان را بنویسید

Solve : *
30 ⁄ 30 =