انواع رابیتس و کاربردهای آن

انواع رابیتس و کاربردهای آن

برای مشاهده لیست قیمت محصولات کلیک کنید

در این مقاله قصد داریم در مورد رابیتس  صحبت کنیم، پیشنهاد میکنیم تا انتها با ما باشید.

در ساختمان سازی برای گچ کاری، ساخت نما، دکوراسیون و ایجاد سقف های کاذب از مصالحی به نام رابیتس استفاده می شود ،  انواع مختلفی دارند که عمده آن ها از پرس و تغییر شکل ورق های گالوانیزه تولید می شوند، و با فراهم سازی بستر مناسب برای اعمالی مانند گچ کاری و فضای مناسب برای اتصال سیم ها سبب پیشبرد سریع تر کارها، دسترسی راحت تر و افزایش ایمنی می شوند، در ادامه به معرفی کامل رابیتس و کاربردهای آن می پردازیم.

رابیتس چیست

نوعی ورقه گالوانیزه مشبک می باشد که انواع مختلفی داشته و با توجه به کاربرد مورد نظر از اشکال، جنس، طراحی و تعداد ستون های متفاوتی بهره می برند، به دلیل گالوانیزه بودن ورق های استفاده شده در رابیتس، این مصالح مقاومت مناسبی در برابر استهلاک، خوردگی و زنگ زدگی دارند.

رابیتس ها با توجه به مکان و کاربرد مورد استفاده طراحی و جنس مختص به خود را دارند و نمی توان از آن ها برای سایر اهداف در ساختمان سازی استفاده نمود، به عنوان مثال رابیتس های مناسب اسپری، بسیار نازک بوده و در مقابل آب و زنگ زدگی مقاوم نیستند و از آن ها برای گچ کاری استفاده می شود در طرف مقابل، رابیتس های تقویت آجر، وزن و مقاومت زیادی داشته و برای عملیاتی ساخت جاده و اسلب های بتنی استفاده می شوند، بنابراین برای استفاده از رابیتس، شناخت محصولات رابیتس و تفاوت های آن امری ضروریست.

رابیتس کاری چه نوع محصولی است؟

رابیتس کاری یکی از محصولات فلزی پرکاربرد در ساختمان‌سازی هست. را بیتس ها بر پایه وزن و اینکه هر برگ از انحا چه تعدادی ستون دارد تقسیم می‌شوند. راویز، با سقف‌های کاذب، تزئینات، منابعی وجود دارد که می‌تواند مورداستفاده قرار گیرد.

تسطیح در ساخت‌های موجود بسیار موردنیاز است زیرا از مواد مختلفی برای ساخت دیوارها استفاده می شود و بهترین راه برای تسطیح آن‌ها استفاده از سیم رابیتس کاری و رابیتس بندی است. راویز از شبکه‌های مشبکی تشکیل‌شده است که با استفاده از پرس کششی بر روی ورق گالوانیزه زده می شود و درنهایت برش می‌یابد. استفاده از گالوانیزه از خوردگی و زنگ‌زدگی ناشی از استفاده طولانی‌مدت جلوگیری می‌کند.

انواع رابیتس ارزان

شبکه رابیتس‌بندی و سیم راویز و همچنین بر اساس وزن تقسیم می‌شوند، به 2 یا 3 چشمه تقسیم می‌شوند. رابیتس ها با 13 ستون بیشترین کاربرد را در کشور ما دارند. راویز های سنگین‌تر دلیل بر کیفیت آن‌ها نیست، اما هر نوع رابیتس با وزن مخصوص خود برای موارد خاص خود استفاده می شود و در موارد مناسب باید از نوع راویز مناسب استفاده شود. برای سقف‌های معلق استفاده از رابیتس های 9 ستون مناسب است و در صورت استفاده از رابیتس های 13 ستون علاوه بر سنگین بودن، غیراستاندارد نیز هستند؛ اما شبکه رابیتس، متشکل از 13 ستون، برای پوشش سقف استفاده می شود. تعداد ستون رابیتس تأثیری در قیمت راویز ندارد اما آنچه بر قیمت راویز تأثیر می‌گذارد ضخامت و وزن رابیتس است.

مزایا و معایب

در این قسمت، ما در مورد مزایا و معایب شبکه رابیتس ارزان صحبت می‌کنیم:

 

مقاومت مناسب، به‌شرط رعایت اصول مهندسی در استفاده از رابیتس، می‌توان راویز را طراحی کرد، به هیچ نیروی متخصصی نیاز نیست، رابیتس های زیادی در بازار وجود دارد، ازجمله مزایای سیم رابیتس و رابیتس.

 

یکی از ایرادات شبکه راویز وزن سازه است. همچنین برای گچ کاری استفاده از ضخامت زیاد گچ ضروری است. ارتعاشات و تغییرات دما باعث ترک خوردن لایه نهایی رابیتس ها می شود. راویز خصوصیات صوتی ندارد و این‌یکی دیگر از اشکالات رابیتس است.

رابیتس را در کجا و به چه منظور استفاده می شود؟

رابیتس یک ورق توری است که از انواع ورق‌های گالوانیزه گرم استفاده می شود. علاوه بر این، با استفاده از سیم گالوانیزه، رابیتس به‌صورت یک‌لایه به زیر شبکه متصل می شود. این محصول عمدتاً با کشش و فشار دادن ورق‌ها تهیه و تولید می شود و پس از عبور از مرحله برش، آماده مصرف است.

از راویز معمولاً در ساخت سقف‌های کاذب، گچ کاری، گچ، تیرهای روکش و آرماتور، پوشش بتن سیمانی، ترمیم و نوسازی ترک ساختمان، سایر کارهای تعمیراتی، تزئینات و … استفاده می شود. گاهی اوقات استفاده از رابیتس به‌منظور اتصال کامل سطح دیواره‌ها و همچنین ایجاد بستر مناسب برای نصب اجزای تأسیسات الکتریکی و مکانیکی و درنهایت اجرای انواع سیمان و رنگ گچ پیشنهاد و اجرا می شود. راویز این محصول دیواره‌ها را به هم نزدیک کرده و از هر نوع ترک‌خوردگی، سایش و جدا شدن در کار جلوگیری می‌کند.

این محصول در ابعاد 240 *60 سانتی‌متر تولید و متعاقباً نمایش داده می شود. پوشش این محصول مساحت 44/1 متر را شامل می شود که به دلیل تحمل این مقدار معمولاً 4/1 متر است و با تقسیم منطقه کاربر تعداد داده‌شده، تعداد این محصول موردنیاز است.

انواع دسته‌بندی رابیتس

لازم به ذکر است که این محصول به دو روش طبقه‌بندی می شود:

مرتب‌سازی بر اساس ستون: یک ورق رابیتس معمولاً از تعداد مشخصی ردیف تشکیل‌شده و بر این اساس نام‌گذاری می شود.

ازنظر وزن: به دلیل ضخامت ورق مورداستفاده برای تولید این محصول، هر ورق وزن مخصوص به خود را دارد. به‌عنوان‌مثال، در محور طولی رابیتس، تعداد قطب‌ها متفاوت است.

وزن سبک 9 ستون 660 گرم، وزن نیمه ستون 9 ستون 790 گرم و سنگین‌وزن 9 ستون 870 گرم است. علاوه بر این، راویز های سبک، نیمه سنگین و سنگین و دارای وزن خاصی هستند. البته در حال حاضر در کشورهای پیشرفته تعداد این ستون‌ها به 17 ستون می‌رسد اما در ایران در حال حاضر حداکثر 13 ستون استفاده می شود. بیشتر رابیتس های 13 ستون دارای وزن بالاتری هستند، به‌علاوه کیفیت بالاتری نسبت به سایر محصولات دارند و از دوغاب کمتری برای اجرای آن‌ها استفاده می‌کنند. تنها چیزی که به نظر قیمت می‌رسد این است که نسبت 11 و 9 بیشتر است.

قیمت‌گذاری رابیتس

بااین‌حال، قیمت خالص رابیتس به کاغذ خریداری‌شده بستگی دارد. به دلیل نوسانات قیمت، قیمت سهام روزانه نوسان می‌کند. برای ایجاد نمای ساختمان غالباً از 13 ستون استفاده می شود، اما وزن این محصول در سقف‌های معلق اهمیت چندانی ندارد و کار را برای افراد دشوارتر می‌کند. مصرف راویز های با وزن بالا در نما اهمیت دارد زیرا باید توانایی تحمل وزن سنگ نما را داشته باشند.

نرخ تورهای راویز با توجه به وزن متفاوت است. تعداد ستون‌های اعمال‌شده تعیین‌کننده قیمت این محصول نیست زیرا به‌عنوان‌مثال، 9 ورق بسیار سنگین ممکن است بیش از 11 ورق سبک‌وزن داشته باشند؛ بنابراین، ضخامت برگ‌ها است که تعیین می‌کند. بااین‌حال، یک تصور غلط در بین مردم این است که انتخاب 13 ستون بهتر از 9 ستون است.

برتری تنوع در ستون‌ها به دلیل کاربردهای مختلف آن‌ها است و هیچ ارتباطی باقیمت شبکه رابیتس‌بندی ندارد. علاوه بر این، در بعضی از مکان‌ها، مانند سقف‌های کاذب که انتظار انعطاف‌پذیری بیشتری از ورق‌ها داریم، از ورق‌های نازک‌تر و انعطاف‌پذیرتر استفاده می‌کنیم؛ بنابراین، در چنین مواردی، از 9 ستون نازک استفاده می شود و در بعضی مکان‌ها، برای سطوح گچ کاری، 13 ستون سنگین مناسب است.

 

انواع رابیتس ها بر اساس ستون‌ها

رابیتس ها معمولاً با توجه به نوع نیاز در ستون‌های مختلف تولید می‌شوند. در ایران از راویزها با تعداد ستون‌های 9، 11 و 13 ستون استفاده می شود که هرکدام کاربرد متفاوتی در صنعت ساختمان دارند و به تعداد ستون‌های رابیتس نیز پل ستونی گفته می شود. البته لازم به ذکر است که استفاده از تیرهای راویز 17 در کشورهای دیگر نیز رواج دارد اما در ایران تقاضای این محصول چندان زیاد نیست.

نوع 13 قطب این محصول از کیفیت بالاتری برخوردار است که البته قیمت آن از انواع دیگر گران‌تر است و کاربردهای خاصی دارد؛ به همین دلیل هنگام خرید رابیتس ها باید به نوع خریداری‌شده توجه کنید تا با مصرف و اندازه‌گیری مطابقت داشته باشد.

بعضاً اشاره می شود که برای افزایش سرعت کار، به‌جای 9 ستون از سقف‌های معلق از نوع 13 ستون استفاده می شود که علاوه بر غیراستاندارد بودن، هزینه بیشتری نیز دارند.

اما در سطوح گچ‌بری از نوع ستون سنگین 13 و همچنین در نمای ساختمان از 13 ستون سنگین استفاده می شود، زیرا باید در برابر سنگ نما مقاومت کند.

تنوع در تعداد قطب‌های شبکه راویز به دلیل تطبیق‌پذیری آن‌ها است و هیچ ارتباطی باقیمت ندارد. قیمت آن با توجه به وزن و ضخامت آن تعیین می شود و تعداد تیرها مهم نیست. به‌عنوان‌مثال، یک ستون 9 قطب بسیار سنگین ممکن است از ستون 11 سبک‌وزن بیشتری داشته باشد و بنابراین گران‌تر باشد.

انواع رابیتس بر اساس وزن

ورق‌های مورداستفاده در تولید می‌توانند ضخامت‌های مختلفی داشته باشند و هرچه ورق ضخیم‌تر باشد، وزن محصول نیز بیشتر می شود؛ بنابراین، هر ورق رابیتس بسته به تولیدکننده دارای وزن متفاوتی (سبک، نیمه سنگین، سنگین و فوق سنگین) است که مستقیماً بر قیمت رابیتس تأثیر می‌گذارد؛ اما توجه داشته باشید که نمی‌توان گفت تور که وزن بیشتری دارد، همیشه بهتر است.

در مواردی که از این محصول برای سقف‌های کاذب استفاده می شود، وزن آن اهمیت زیادی ندارد و بنابراین معمولاً از نوع نور استفاده می شود. استفاده از نوع سنگین در سقف معلق علاوه بر تحمیل هزینه‌های بیشتر، کار را دشوارتر می‌کند. در سقف‌های معلق، ازآنجاکه به انعطاف‌پذیری بیشتری نیاز است، 9 تیر چراغ انتخاب خوبی است.

نکته مهمی که باید هنگام خرید راویز موردتوجه قرار گیرد این است که رابیتس ها بر اساس مشخصات وزن خریداری می‌شوند و وزن رابیتس ها روی بسته‌بندی قید نشده است، برای این منظور لازم است وزن آن‌ها با مقیاس اندازه‌گیری شود و وزن کنترل شود.

انواع رابیتس بر اساس چشمه

علاوه بر وزن و چشمه، رابیتس ها را می‌توان بر اساس تعداد سوراخ‌های بین شافت یا همان تعداد چشمه طبقه‌بندی کرد. دو یا سه منبع رابیتس در بازار وجود دارد. چشمه‌های بین ستون‌ها می‌توانند اشکال مختلفی مانند لوزی، مربع و متوازی‌الاضلاع داشته باشند که در ایران فقط تولید و استفاده از رابیتس با چشمه‌های متوازی‌الاضلاع است. البته باید توجه داشت که هرچه تعداد چشمه‌ها بیشتر باشد، حجم آن‌ها نیز کمتر خواهد بود. کاری که چشمه انجام می‌دهد جذب انرژی است، اگر اندازه این چشمه‌ها زیاد باشد، انرژی زیادی هدر می‌رود و اگر اندازه چشمه‌ها کم باشد، مقاومت جذب انرژی زیاد است؛ بنابراین اندازه بهینه چشمه‌ها در نظر گرفته می شود که همان زاویه چشمه است تا میزان جذب انرژی کم‌وزیاد نشود.

کاربرد های رابیتس

راویزها یکی از پرکاربردترین مصالح در صنعت ساختمان سازی به حساب می آیند که از راه سازی تا ساخت نما از آنها استفاده می شود.

از پراستفاده ترین کاربردهای آن می توان به استفاده در ساخت سقف های کاذب و برای نگهداری گچ و ملات در سنگ کاری ها اشاره کرد به صورتی که ابتدا رابیتس به میلگرد متصل شده و سپس عملیات گچ کاری و ساخت نما بر روی آن انجام می شود.

کاربرد دیگر رابیتس ها در سازه هایی است که نیازمند مقاومت در مقابل نفوذ آب هستند، برای این منظور از رابیتس های پشت کاغذی یا هر نوع ماده مقاوم در مقابل آب استفاده می شود.

این نوع رابیتس ها مقاومت بسیار بالایی به ویژه در مقابل بخار آب دارند و از آن ها می توان در کانال های سیستم سرمایشی و گرمایشی استفاده نمود.

مزایا و معایب رابیتس

مزایا:

 • رابیتس ها نسبت به ورقه های فلزی مرسوم کشش و انقباض بیشتری را تحمل می کنند.
 • رابیتس به دلیل قابلیت پخش فشار وارده به آن از مقاومت بیشتری نسبت به ورقه های فلزی عادی برخوردار هستند.
 • سرعت نصب راویز به دلیل وزن مناسب، مطلوب ارزیابی می شود.
 • رابیتس ها برای هر نوع کاربردی در دسترس بوده و تنوع بسیار بالایی دارند.
 • سادگی کارکردن با راویز سبب شده تا نیروی متخصص آن به راحتی در دسترس باشد.

معایب:

 • به دلیل فلزی بودن این نوع از مصالح، وزن زیادی دارند و در صورت انتخاب اشتباه می تواند سبب خراب شدن عملیاتی مثل ساخت نما شود.
 • نیازمند مقادیر زیادی از ملات و گچ هستند.
 • برای استفاده از راویزها باید محدودیت های آب و هوایی را در نظر گرفت.
 • مزایا و معایب رابیتس

انواع رابیتس و کاربردهای آن

رابیتس یکی از انواع پر مصرف ترین مصالح ساختمانی در حوزه سقف های کاذب نقش بسیار مهمی برای خودایفاکرده است.

رابیتس گالوانیزه چیست؟

مواد اولیه رابیتس گالوانیزه ورق های گالوانیزه فولادی می باشد که نقش بسیار مهمی دارد تولیدات انواع مصنوعات فلزی دارند.

از جمله دلایلی که از ورق های گالوانیزه استفاده می شود به دلیل مقاومت بسیار بالا در برابر انواع شرایط آب و هوایی و انعطاف پذیری نیز می باشد.

ورق های گالوانیزه به دو صورت گرم و سرد نیز می باشد.

ورق های گرم از همچین خصوصیاتی نیز برخوردار می باشد.

راویز ( توری) شبکه ای شکل است که با عبور انواع دستگاه های مربوطه با استفاده از فرآیند کششی برشی تولید می شود.

و در نهایت بعد از عملیات با بسته کردن آن را به عنوان رابیتس به بازار عرضه میکنند.

در صنعت حوزه ساختمان نیز رابیتس در سقف های کاذب نیز استفاده می شود . همچنین برای پوشاندن گچ کاری، گچ بری در آرماتوربندی و پوشاندن انواع تیر آهن انواع بتن سیمان نماها، تاسیسات.

همچنین می توان در انواع کاربردهای تزئینی، ظریف کاری دکوراسیون و… از راویز استفاده کرد و همچنین برای جلوگیری از ایجاد ترک در دیوارهای ساختمان از راویز نیز استفاده می شود. از راویز برای اجرای تاسیسات برقی نیز استفاده می شود.

علائم شناسایی و مشخصات محصول رابیتس

معمولا ابعاد استاندارد راویز عرض 60 سانتی متر و طول 240 سانتی متر به بازار عرضه می شود.

بر اساس ستون و وزن آن تقسیم بندی می شود وزن مشخصه ی اصلی قیمت رابیتس می باشد و بعد از وزن تعداد ستون نقش بسیار مهمیی در قیمت ایفا می کند.

انواع ستون های رابیتس 9.11.13.15 تا 17 و 19 ستون می باشد.

رایج ترین آنها در ایران 9 و 13 ستون بیشترین کاربرد را به خود اختصاص داده است.

در کشورهای همسایه توانسته اید راویز 19 ستون تولید کنند هر چه تعداد ستون ها بیشتر باشد و مقاومت بسیار بالایی از خود نشان می دهد.

از رابیتس 9 ستون بیشتر برایی جاهایی که کمتر بخواهند بار را تحمل کند استفاده می شود از جمله جاهایی که محصول رابیتس مورد استقبال صاحبان کسب و کار قرار گرفته است به دلیل سرعت بسیار بالا و اجرای سریع می باشد.

ازجمله معایب آن استفاده بیش ازحدگچ است که نمیتوان گچ را انکار ناپذیر دانست و وزن سازه بسیار بالامی رود.

سقف کاذب در حال حاضر پر کاربردترین حوزه برای راویز ها محسوب می شود.

این سقف ها به وسیله گچ و توری های گالوانییزه به هم وصل شده اند.

وزن 

وزن رابیتس از 270 گرم 380 گرم 450 گرم 500 گرم 600 گرم 650 گرم الی 1500 نیز می باشد که انواع آن بر اساس وزن آن در جاهای مختلف استفاده می شود.

برای اجرای سقف ساده با مواد گچ سفید یک بنا و گچ کار می توانند روزانه 40 الی 50 متر مربع نصب راویز و گچ کاری را اجرا کنند.

ابزارهای مورد نیازی دارند برای نصب و اجزا  انبر قیچی/دستگاه جوش/ انبر بسته بندی/انبر میلگرد و…

گچ کاری مرحله پایانی نیز می باشد پس از پایان تمام مراحل نصب  آخرین مرحله گچ کاری نیز میباشد.

گچ کاری باید توسط استاد کار ماهر نیز صورت بگیرد که گچ کاری یک تخصص بسیار بالا لازم دارد.

انتخاب وزن رابیتس مربوطه در قسمت که می خواهد اجرا شود دارای اهمیت بسیار بالایی است.

هر یک برگ راویز 23 متر مربع سطح را پوشش می دهد.

کاربرد مفتول آرماتور بندی در صنعت

مفتول آرماتوربندی در صنعت به اتصال بین قطعات فلزی بسته بندی و نگه داشتن کاربرد دارد.

مفتول آرماتور بندی از جنس فولاد نیز با عملیات مخصوص می باشد که برای ارتباط نگهداری بین قطعات فلزی کاربرد دارد.

برای اینکه مقاومت بالاتری نیز داشته باشد انواع عملیات های حرارتی را روی آن انجام می دهند تا در خود خصوصیات متنوعی ایجاد کند.

این سیم در صنایع ساختمان، شیر سازی، صنایع مرتبط و صنایع خاص استفاده می شود.

این سیم عریان است و میتوان در کوره های حرارتی القایی و کوره خطی آن را تولید کرد.

بعد از عملیات تولید هیچ نوع پوشش برای نگه داری سطح خارجی آن نیازی ندارد،که آن را سلفون یاکاغذپیچ کنند.

مفتول آرماتوربندی

به دلیل مقاومت بسیار بالای کششی و پیچی نقش بسیار مهمی را در صنعت برای خود ایفا کرده استو وتوانسته در تمام صنعت های کوچیک و بزرگ مورد بهره گیری قرار گیرند این سیم را در حوزه ی مربوطه آنیل می کنند. آنیل باعث می شود که انعطاف پذیری بسیار بالایی برخود ایجاد کند و به راحتی از هم جدا نشوند و پوست پوست و خرد نشود و عمر طولانی تری داشته باشد.

ماندگاری این سیم تا سالهای سال وجود دارد و درهنگام خریدبه هیچ وجه نگران زنگ زدن و ازبین رفتن آنهانباشید.

در برابر گرما و سرما هیچ گونه واکنشی از خود نشان نمی دهد.

فرآیند تولید مفتول آرماتوربندی:

میلگردهای مورد نظر را در دستگاه های مربوطه قرار می دهند و آنها را بر اساس ضخامت آنها می کشند تا تغییر ضخامت دهند این تغییر ضخامت باید طبق استاندارد که در عملیات تولید وجود دارد انجام شود.

عملیات خنک کردن و عملیات گرمایشی رو آنها صورت می گیرد تا در هنگام کشیدن خاصیت های مربوطه خود را از دست ندهند.

کاربرد مفتول آرماتوربندی مفتول سیاه

در تمامی صنعت های ساخت و تولید از جمله کوچیک و بزرگ نقش چشمگیری دارد.

قیمت مفتول آرماتوربندی

مفتول آرماتوربندی که 2 صورت فلزی و اورجینال نیز وجود دارد قیمت اورجینال سیم ها دارای وزن دقیق می باشد ولی سیم های فلزی دارای وزن با متقارن و کیفیت پایین تری هستند. هر چه ضخامت سیم نازک تر باشد قیمت آن افزایش پیدا میکند.

مفتول سیاه

مفتول سیاه در ضخامت های 0.5 – 1 – 1.2 -2 – 3.2 – 2.5 – 4 نیز می باشد.

راویز از واژه ای انگلیسی با عنوان metal lath برگرفته شده که Lath به معنی هر گونه مواد پشتی برای گچ میباشد که از دسته سیم مش فلزی و آهن یا شبکه اشاعه یافته است که با چسب چوب یا فلز به عنوان ماتریس یا برای استفاده از گچ یا سیمان استفاده می شود و محصولات مختلفی به اسم گچ پیش ساخته و سقف رابیتس را میتوان معرفی کرد.

نتیجه

استفاده از مفتول آرماتوربندی، سیم آرماتوربندی و سیم مفتول نازک هر روزه تقاضای آن روز به روز افزایش پیدا میکند.

علت اصلی آن کاربرد مفتول آرماتوربندی سیم رابیتس و مفتول به دلیل استفاده در صنایع ماشین سازی خودروسازی و… نیز می باشد، که این امر چگونگی اهمیت و کارایی مفتول آرماتوربندی و سیم آرماتوربندی و سیم تابدار را نشان می دهد.

امروزه اهمیت و کاربرد مفتول آرماتوربندی، سیم آرماتوربندی مفتول سیاه و سیم نازک نیز بیشتر و بیشتر میشود.

برای مشاهده لیست قیمت محصولات کلیک کنید 

ردیف

نوع رابیتس

1

رابیتس 13 ستون 580

2

رابیتس 13 ستون 770

3

رابیتس 13 ستون 800

4

رابیتس 13 ستون 830

5

رابیتس 13 ستون 850

6

رابیتس 13 ستون 870

7

رابیتس 13 ستون 900

8

 رابیتس 13 ستون 920

9

رابیتس 13 ستون 950

10

رابیتس 13 ستون 980

11

رابیتس 13 ستون 1030

12

رابیتس 13 ستون 1060

13

رابیتس 13 ستون 1080

14

رابیتس 13 ستون 1110

15

رابیتس 13 ستون 1200

16

رابیتس 13 ستون 1300

 

انواع رابیتس ها و قیمت فروش آنها

این محصول انواع مختلفی دارد و آنها بر اساس وزن ، تعداد چشمه و تعداد  ستون ها دسته بندی می شوند و بر این اساس نامگذاری می شوند . قیمت راویز بسته به انواع و مشخصات فنی متفاوت است.

هزینه خرید رابیتس

هزینه خرید رابیتس بر اساس دو مشخصه مهم تعیین می شود: تعداد میله ها و وزن البته برند آن نیز می تواند اثری گذرا باشد و تفاوت زیادی در قیمت رابیتس مسعود و ایران رابیتس ندارد. با توضیحاتی که قبلاً داده شد ، درمی یابیم که هرچه تعداد ستون ها بیشتر باشد ، قیمت راویز بیشتر است و همچنین با افزایش وزن ، قیمت بالاتر است. اما مبنای قیمت رابیتس نیز قیمت ورق خریداری شده است که قیمت آن به دلیل نوسانات قیمت روزانه تغییر می کند.

هزینه کردن و فروش رابیتس

رابیتس ها باید با توجه به نیاز ما و با توجه به مشخصات آنها خریداری شوند. همانطور که قبلاً ذکر شد ، قیمت رابیتس های گالوانیزه با توجه به تعداد ستون ها و وزن تعیین می شود. هرچه ستون یا وزن بیشتر باشد ، قیمت بالاتر است. برای خرید این محصول علاوه بر قیمت آن ، باید به کاربرد آن نیز توجه شود تا بهترین بازدهی این محصول با کمترین قیمت حاصل شود. مثلا ؛ به طور معمول راویز 13 ستونی سنگین تر برای نمای ساختمان استفاده می شود زیرا آنها باید وزن سنگ نما را تحمل کنند. اما در سقف های کاذب ، وزن این محصول اهمیت چندانی ندارد و کار را برای مجری دشوارتر می کند ، بنابراین استفاده از راویز سبک از نظر کارایی و قیمت برای سقف کاذب مناسب تر است.

هزینه کردن و فروش رابیتس

سایر موارد استفاده از راویز:

از شبکه راویز عمدتاً در صنعت ساختمان استفاده می شود. این ورق مش بیشتر برای گچ کاری سقف ، سیمان کاری نما و همچنین نگهداری ملات برای سنگ کاری استفاده می شود.

به این ترتیب اولین مش رابیتس توسط سیم رابیتس بندی به میلگرد متصل می شود و مراحل نصب بر روی آن انجام می شود. سقف رابیتس مخصوصاً سقف آشپزخانه و سقف پذیرایی از این طریق انجام می شود.

از راویز در طاق ها و آشپزخانه های روباز ، عناصر شهری ، ترمیم ترک ، سقف شیروانی و آلاچیق استفاده می شود.

کاربردهای دیگر رابیتس ها:

ساخت قفس های آهنی با مقاومت بالا به جای استفاده از توری مرغی و اندازه مناسب چشمه های راویز ، علاوه بر ورود هوا ، آب و نور ، باعث جلوگیری از سایر عناصر نیز می شود. شبکه راویز به ویژه در بین هنرمندان صنعت مجسمه سازی به ویژه در مجسمه سازی محبوبیت دارد.

این پست دارای یک نظر است

 1. سلام میخوام بیام محصولات رو به صورت حضوری ببینم چطور امکانش هست ؟؟

 2. من توی اینکار تازه کار محسوب میشم واز مقاله های شما خیلی استفاده کردم ممنون ازتون . و یه سوال داشتم رابیتس ها به جز گالوانیزه جنس دیگه ای هم دارن ؟؟

دیدگاهتان را بنویسید

بستن منو
گفتگو آنلاین
ارسال در واتساپ
×
×

سبد خرید